2019 da Neler Yaptık

14 Temmuz 2019 tarihinde yönetime gelmemizden bu yana neler yaptığımıza bir göz atalım istedik.

Eski yönetim 2019-2020 bütçesinden yaklaşık 25.000 Tl tahsilat yapmış olduğundan ve geçmişten gelen sigorta elektrik parası ve havuz kimyasalları ile ilgili 16.000 Tl lik borçtan dolayı 50.000 Tl eksikle göreve başladık.Buda bizim yapacağımız işleri 50.000 Tl eksik yapmamıza sebeb olmuştur.

Sitenin eksiklerini ve site sakinlerinin bizden isteklerini dinleyerek bir yol haritası belirledik.Önceliğin sitenin alt yapısı ve acil yapılması gerekenler olduğuna karar verdik.

İlk önce herkese ulaşabileceğimiz şeffaf bir yönetim sergileyebilmek ,yapılan herşeyi herkese duyurabilmek için bir web sayfası kurduk.(Bunu kendi imkanlarımız ile yaptık siteye herhangi bir maliyet yansıtmadık)

Site sakinlerimizin şikayetleri üzerine arızalı kapılarını tamir ettirmeye başladık

Bütün site kapılarının kontrollerini yaptıktan sonra ,kapı yanlarındaki su saati kutularıyla birlikte hepsine boyattık.

Havuz kimyasalcısına geçmiş dönemden gelen ve bizim almış olduğumuz kimyasallar için 25.000 Tl borcu kapadık.

Site sakinlerimizin isteği üzerine tehlike arz eden bir tarafa doğru eğilmiş olan 2 Adet site kapısını yıktırıp yerine yenilerini yaptırdık.

Site içinde bulunan fakat yanmayan sokak lambalarını tamir ettirek akşamları sitenin daha aydınlık ve güvenli olmasını sağladık.

Sitenin alt koridorları akşamları çok karanlık olduğundan yaşlı ve çoçuklarımızı düşünerek sensörlü lamba takdırdık.Koridorlarda akşamları daha rahat yürüyebileceksiniz.

Geçen sezon çalışmayan havuz turnikesini tamir ettirdik ve kafeterya tarafına ilave bir turnike daha koyarak giriş ve çıkışları ayırdık.Bundan sonra tek kartla sadece 1 kişi girebilecek.Havuz giriş ve çıkışlarını kontrol altına almış bulunmaktayız.

Sitemizin havuzunda bulunan fayansların bozuk olmasından dolayı havuzun tamamı ciddi bir şekilde elden geçirilerek bozuk yerlerin tamiri ve havuzun tamamının derz atılma işlemini gerçekleştirdik.El ve ayak kesen yerler düzeltildi,ızgaraların hepsi yerlerine oturtuldu.

Havuzumuzu önümüzdeki seneye hazırlamaya başladık.

Geçen sezon çalışmayan arızalı 2 havuz motoru söktürülerek yaptırıldı.

Diğer 2 motorunda bakımı yapılarak montajları yapıldı.Havuz motorlarımızda yaza hazır.

Havuzun temizleyen kum tanklarının içleri o kadar kötüydükü kapağını açınca hepimiz hayretler içinde kaldık.Hemen kum tanklarını bakıma aldık.

Havuz kum filtre tankının tamamı boşaltıldı,içinde birikmiş tortular temizlendi,bozuk ve eksik filtreler tamamlandı,epoksi boya ile boyandı ve temiz kumlar yerleştirerek havuz kum filtre tankınıda yaza hazırladık.

Havuzun arızalı lambaları yenileriyle değiştirildi.Yeni sezona havuzun tüm bakımları gerçek anlamda yapılmış bulunmaktadır.Bu sene havuzdan keyif alacağız.

Sitemize ait olan kuyunun içinde metal borular eskidiğinden dolayı yerine plastik borular döşendi,Sitemize ait yedek su motoru 3-4 sene önce bakım için verilmiş verildiği yeri bulup motorumuzu geri aldık ve onu taktık,içinden çıkanıda bakımı yapılması için servise verdik.

Sitemizin dış duvarlarının bakımsızlığı ve üstündeki direklerin oynamasından dolayı duvarlar komple bakıma alındı.Duvarların üstüne 20 santim beton atılarak komple sıvanacak ve boyanacak.Bütün sitenin etrafına atılacak betonun içine 2 hat elektrik borusu döşenecek dışarda açıkta olan tüm kamera ve elektrik kabloları içeri alınarak güvenli hale getirilecek.Çalışmalar halen devam ediyor.

Demirkaya kent sitesi Yönetimi olarak 2019 yılına yetiştirebildiğimiz çalışmaları siz site sakinlerinin takdirine sunuyoruz.

Saygılar

DEMİRKAYA KENT SİTESİ YÖNETİMİ

2019 da Neler Yaptık” için 5 yorum

  1. Ibrahim altıntaş Yanıtla

    yapmis olduğunuz çalışmalarınızdan dolayı tebrik teşekkür ediyorum ayrica daha iyi şeyler yapacaginizi temenni ederim kolaylıklar başarı dilerim iyi çalışmalar….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir